Maarja Heinaste
Lääneranna Kultuuri-ja Noortekeskusw Koonga noortetoa noorsootöötaja
Meie noortekaöö toimus esimest korda, aga kuna tahtsime midagi ägedat, siis võtsime teekonna ette ja otsustasime minna telkima. Noortekaöö toimus 12.–13. juunil Nedrema puisniidul. Kogunesime kõik kella viieks Nedrema puisniidule oma varustusega ja hakkasime telke üles panema. See oli paras katsumus ja võttis tükk aega, sest mõni telk oli väike, aga soov oli olla ühes telgis, nii et tuli leida lahendusi ja hoolitseda, et kõigil oleks soe ja mugav pesa. Kui telgid olid püsti ja asjad ära pandud, alustasime kokkulepete tegemise ja lõbusate ühismängudega. Kokkulepped koostasime ühiselt, kirjutasime üles ja panime nähtavale kohale, et kõigil oleks selge ja turvaline olla.
Õhtul valmistasime vokpannil kartuleid juurviljadega, grillisime liha ja vorste ning lõkke ääres sai küpsetada vahukomme. Noored avastasid ümbrust, toimus bingo meeskondades, kus tuli leida ümbrusest erinevaid asju, ning viktoriin. Õnnitlesime sünnipäevalast Arabellat. Üheks olulisemaks hetkeks kujunes lipu tegemine, mida noored pidid öö jooksul valvama. Lipp kadus mitu korda ära ja tuli üles leida, mis tõi palju elevust ja nalja.
Hommikul alustasime äratust muusika saatel, vaikselt ärkasime ja sõime hommikusööki. Igaüks sai endale valmistada just sellise võileiva, nagu soovis. Tegime küpsisetorti, võtsime ürituse kokku, jagasime tänukirju ja andsime tagasisidet. Seejärel pakkisime asjad kokku. Õhtul oli ilus päikeseloojang ja ilm soosis meid. Kui Nedremalt ära hakkasime tulema, hakkas täpselt sel hetkel vihma sadama.
Noortele üritus väga meeldis. Nad ütlesid, et muidu poleks nad niimoodi metsa jäänud. Neile jäi meelde, kuidas avastades said nad kogemata märjaks ja kukkusid, mis oli nende sõnul lõbus ja naljakas. Meelde jäid ka öine vetsuskäik, kus kõik sattusid ühel ajal kokku, jalutuskäigud, hea söök ja sõpradega telgis olemine.
Ursula sõnul oli Noortekaöö Nedrema puisniidul nii noortele kui juhendajatele tõeliselt vahva kogemus. Tema jaoks oli eriline just see, kuidas noored said hakkama ilma voolava vee, elektri ja igapäevaste mugavusteta. Hommikukohv ei tulnud nupuvajutusega, vaid tuli teha lõke ja alles siis hakata vett keetma. Noored olid väga kokkuhoidvad, isegi kui paljud ei tundnud üksteist varem. Nad osalesid aktiivselt kõikides tegevustes ja nali ning naer saatis kõiki õhtust hommikuni. Minu erilised tänud kuuluvad Maarjale ja Margele suurepärase tiimitöö eest nii kohapeal kui organiseerimise ajal. Aitäh Maarjale, et meid kaasasid! Aitäh osavõtlikele noortele, ilma teieta ei oleks üritus võimalik olnud! Järgmiste seiklusteni!
Marge ütles, et tema jaoks oli see esimene selline kogemus ja väga äge. Noored olid toredad, tegid usinasti kaasa, hoidsid kokku ja said omavahel hästi läbi. Kõik pidasid kinni kokkulepetest ning üritus sujus suurepäraselt. Tema sõnul said noored hea kogemuse ja tema ise jäi sellest õhtust väga sooja tundega.
Mina tänan väga Ursulat ja Marget, kes minuga hüppasid ühele pardale ja selle vahva asja ette võtsid koos noortega. Tänan kõiki noori, kes panustasid ja osalesid. Aitäh teile! 🙂
Vaata noortekaöö pilte Koonga noortetoa facebookist.







