Eneserahuldamine
Tihti kasutatakse ka sõna masturbeerimine. Eneserahuldamine ühest küljest nii lihtne ja loomulik, kuid teisest küljest tekitab väga palju küsimusi ning vastakaid tundeid. Eneserahuldamine on iseendale seksuaalse naudingu pakkumine – muud ei midagi. Eneserahuldamist harrastavad nii mehed kui naised, nii vanad kui noored, nii vallalised kui püsisuhtes inimesed, nii aktiivselt kui vähem aktiivselt seksi harrastavad inimesed jne. Eneserahuldamine on tervislik, ohutu ja igati loomulik tegevus. Samuti on täiesti normaalne eneserahuldamise vastu üldse mitte huvi tunda. Loe täpsemalt, miks on masturbeerimine on hea.
Paraku on eneserahuldamise kohta liikvel mitmeid müüte. Loe nende kohta täpsemalt ja võib-olla õnnestub Sul ka mõni kuuldud eneserahuldamise müüt.
Me kipume eeldama, et kui keegi tahab masturbeerida, siis ta leiab ka viisi, kuidas seda teha, ent nii mõnigi noor on pöördunud nõustaja poole küsimusega, kuidas eneserahuldamine käib.
Turvaseks
Turvaseks on ennekõike arukas ja ohutu käitumine seksuaalsuhtes. Oluline on armastus, hoolimine ja austust iseenda ja oma partneri vastu. Samuti soovimatu raseduse vältimine, seksuaalsel teel levivate infektsioonide, sealhulgas ka HIV-nakkuse ennetamine, sunni ja vägivalla puudumine seksuaalsuhetes. Turvaline on ka selline seks, mis ei toimu alkoholi ja uimastite mõju alla, sest sel ajal võidakse teha midagi riskantset, mida hiljem kahetsetakse. Ka juhuslike partnerite vältimine kuulub turvaseksi all. Ainuke teadaolev rasestumisvastane vahend, mis kaitseb lisaks ka seksuaalsel teel levivate infektsioonide eest on kondoom, loe kuidas seda õigesti kasutada.
Loe ka teistest rasestumisvastastest meetoditest ja erinevate seksuaalsel teel levivate infektsioonidest, papilloomviirusest ning HIV-nakkusest.
Kui oled olnud kaitsmata vahekorras, see tähendab ei kasutanud kondoomi või kondoom purunes või libises maha, siis peaksid end testima suguhaiguste osas. Mõnedel haigustel on peiteperiood ja teatud perioodi vältel pärast nakatumist ei ole veel võimalik haigust testiga avastada ning testi tuleks mõne aja pärast korrata. Täpsemat infot saad noorte nõustamiskeskustest, kus saad ka testi teha. Kui mureks on soovimatu raseduse vältimine, kuid Sa ei kasutanud selleks tõhusalt rasestumisvastast vahendit, siis on võimalus võtta 72 tunni jooksul SOS-pille, mis on saadaval apteekides käsimüügis. Rohkem infot SOS-pillide kohta leiad samuti rasestumisvastaste meetodite loendist “Hädaabimeetodid ehk vahekorrajärgsed rasestumisvastased vahendid”.
Pea meeles, et turvaseks ei tähenda ainult kondoomi kasutamist. See on ennekõike arukas ja ohutu käitumine seksuaalsetel tegevustel ning hoolimine ja austus iseenda ja oma partneri vastu.