Söö mõnuga
Väga tähtis on söömisel hea emotsionaalne õhkkond. Ära räägi halbu sündmusi lauas, ära kiirusta, söö istudes. Kõigepealt söö silmadega, ära vaata samal ajal televiisorit.
Söö regulaarselt
Organism hoiab veresuhkru ühel tasemel teatud kellaaegadel. Soovitav on süüa iga 3-3,5 tunni tagant. Söö siis, kui tunned nälga! Ära sunni, kui ei taha süüa.
Söö võimalikult palju värsket
Juur-, puu-ja kaunviljad, terad jne. on väga väärtuslikud organismile. Värske annab vitamiine, abistab seedimist, aitab kehakaalu säilitada normi piires.
Söö vähemalt 5 korda päevas puu-ja köögivilju
NB! Tea, et toortoit seedib aeglasemalt kui hautatud jt. Toit peab sisaldama 7 komponenti. Väga tähtsad on : valgud, rasvad, süsivesikud, vitamiinid, mineraalained, kiudained ja vesi. Joo toidu kõrvale vett. Päevas peaks tarbima 1,5 1 vett .
Tarbi rasvu mõõdukalt
Toiduainetes on tavaliselt vähemalt 55% varjatud rasvu (näiteks paljud ameeriklased viskavd ära ka grillkananaha, sest naha all kolesterool ja rasv). Eelista taimeõlisid.
Hinda valke
Valgud on rakkude ehitusmaterjaliks ja organism vajab kogu aeg materjali kasvamiseks. Taimsed valgud esinevad juur- ja puuviljades, loomsed piimas, munas, lihas jne.
Ole ettevaatlik süsivesikutega ja vali neist “parimad”
Süsivesikuid leidub puu-ja juurviljades, leivas, saias, vees, mees, suhkrus, jahutoodetes, makaronides, maiustustes, kookides, kreemides, mahlades jne.